Důvody proč přenést váš business (i) do online prostředí

Nečekejte, až vám vaše klienty přebere „nějaká online, nebo mobilní aplikace”. Růstu jejich popularity a rozšíření nezabráníte. Jediná možnost, jak na situaci reagovat a ještě z ní profitovat je, online prostředí i pro svůj vlastní business.

I vy můžete od teď dělat svou činnost s využitím online prostředí nepříjdete o své know how, své klienty. Naopak posílíte svou pozici a zefektivníte svou práci.

V článku se zaměříme na mnoho otázek, se kterými se setkáváme při komunikaci s nutričními specialisty, trenéry a dalšími konzultanty v oblasti hubnutí a úpravy životního stylu. Většina se logicky týká jejich obav ze změn a potenciálních problémů, které by se týkaly využívání online prostředí pro realizaci jejich businessu. Přes řadu relevantních otázek, které přemýšlení o těchto změnách vyvolává, žijeme v tak rychlé a turbulentní době plné technologických změn, že jejich rychlé zodpovězení může rozhodnout o úspěšnosti, či neúspěšnosti jejich business konceptu již v nejbližší budoucnosti (v horším případě o jeho přežití, či nepřežití).  

Začněme tím jednodušším. Vyjmenováním těch samozřejmých výhod.

Žijeme ve 21. století a naše životy jsou online bez ohledu na to, jestli se nám to líbí či ne. Toto není otázkou naší volby. Je to realita. Kdo nemá emailový účet a adresu, mobilní telefon a přístup na web, jako by neexistoval. Online prostředí je  prostě součást našeho dnešního světa a každodenního života. To je askpekt života, který už nedokážeme osobně zcela ovlivnit.   

Stejně to platí i pro prostředí podnikání, kde emailová adresa, mobilní kontaktní číslo, webová stránka a další formy Vaší online existence nemusí být nutně zásadním faktorem Vašeho businessu, velice rychle se ale stávající více a více důležitými. Pokud svou přítomnost v online prostředí průběžně nerozvíjíte, zaostáváte za konkurencí, omezujete postupně potenciál svých služeb, přístup k potenciálním klientům a tím jejich celkovou dlouhodobou udržitelnost.

Ponořme se do problematiky ale trochu hlouběji

Sektor online a mobilních služeb v oblasti fitness a zdraví roste raketovým tempem. Podívejte se na lidi kolem sebe. Skoro každý, ne-li každý, ve Vašem okolí používá internet a vlastní chytrý telefon. Trh s mobilními telefony roste o 115% ročně a využívání mobilních aplikací s tématem zdraví a fitness vzrostlo o 62% v prvním pololetí 2014.  Mobilní a internetové aplikace, nositelná elektronika atd. – to dnes už není pouze trend. To je revoluce!

A z jiného pohledu … venture investoři proinvestovali v oblasti označované jako „digital health“ jen v první polovině roku 2014 více než 3 miliardy dolarů. To bylo o 175% více, než v celém roce 2013.

Co však tato velká čísla znamenají konkrétně pro váš business. Business trenérů, výživových specialistů, konzultantů, zdravotníků?

Projděme si zásadní argumenty a možnosti krok po kroku.

… sledujte pravidelně náš Blog a dozvíte se více …